بررسی اطلاعات سایت در الکسا ( بخش سوم )

در این پست از وب سایت یک لرن با بخش سوم بررسی اطلاعات سایت در الکسا در خدمت شما هستیم در دو قسمت قبل بسیاری از مباحث را در تحلیل سایت برای شما یاداور شدیم و در این بخش که بخش پایانی از این مجموعه میباشد مباحث دیگری را بررسی خواهیم کرد شما میتوانید بخش اول را در این لینک و بخش دوم را در این لینک مطالعه فرمایید …

بررسی اطلاعات سایت در الکسا

بررسی اطلاعات سایت در الکسا

همانطور که در تصویر بالا میبینید قسمت اول بررسی امروز ما با عنوان what sites link to your site  میباشد که به این معنی است که چه سایت هایی به شما لینک داده اند در کادری که مشاهده میکنید یک نوشته ای وجود دارد با عنوان total sites linking in که به این معنی است که تعداد کل سایت هایی که به شما لینک داده اند .

طبیعی است که هر چقدر این عدد بالاتر باشد برای شما بهتر است و در لیست پایین مشاهده میکنید بعضی از سایت هایی را که به شما لینک داده اند که به طور رایگان پنج گزینه اول فعال است و برای مشاهده لیست کامل باید اکانت خود را ارتقا دهید .

بررسی اطلاعات سایت در الکسا

بخش بعدی همانطور که در تصویر بالا میبینید با عنوان what sites are related to your site ظاهر میشود در قسمت related links برای شما لینک سایت هایی که با شما مرتبط میباشند را قرار میدهد و در قسمت categories with related sites موضوعات مرتبط سایت شما با سایت های دیگر را نمایش میدهد .

بررسی اطلاعات سایت در الکسا

طبق تصویر بالا بخش بعدی مربوط به بازدید داخلی سایت شما میباشد که معمولا به صورت ساب دامنه های سایت شما ظاهر میشود به عنوان مثال سایت شما یک دامنه اصلی و یک ساب دامنه برای تالار گفتمان دارد این قسمت وظیفه دارد درصد بازدید از هر یک از ساب دامنه ها ( زیر دامنه ) را برای شما تفکیک کند برای مثال یک لرن دارای سه ساب دامنه میباشد که در تصویر بالا بازدید هر سه ساب دامنه ارائه شده است .

بررسی اطلاعات سایت در الکسا

بخش بعد ( طبق تصویر بالا ) اطلاعات بیشتری از سایت شما را مانند لوگوی سایت شما , توضیحات سایت شما ( site description ) , اطلاعات ارتباطی ( contact ) ارائه میدهد و در نهایت لینکی با عنوان how did your site look in the past مشاهده میکنید که گذشته سایت شما را نمایان میسازد این بخش یکی از جذاب ترین بخش هاست که شما با کلیک بر روی آن میتوانید گذشته ی سایت خود را مشاهده کنید ( از نظر بازدید و … ) البته لازم به ذکر است که فقط برخی تاریخ ها برای هر سایت قابل مشاهده است و شما نمیتوانید هر تاریخی را میخواهید ببینید

و کلیدی که در پایین مشاهده میکنید مربوط به edit site info میباشد که اگر شما به عنوان مدیر سایت مذکور وارد الکسا شوید میتوانید اطلاعات سایت را ویرایش کنید .

بررسی اطلاعات سایت در الکسا

اما هم اکنون قصد بررسی گزینه ای را داریم که فقط برای برخی سایت ها فعال است و ان چیزی نیست جز سرعت لود سایت , در قسمت how fast does your site load میتوانید سرعت لود سایت خود را مشاهده کنید . اگر این بخش برای اطلاعات سایت شما غیر فعال بود تعجب نکنید . به عنوان مثال در تصویر بالا میبینید که سرعت لود سایت گوگل به صورت میانگین 1.87 ثانیه است و طبق آمار 58 درصد سایت ها سرعت لود بهتری نسبت به گوگل دارند ( ! ) .

سفارش تبلیغات

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ،