بررسی اطلاعات سایت در الکسا ( بخش دوم )

در این پست از وب سایت یک لرن به نحوه بررسی اطلاعات سایت در الکسا میپردازیم . بخش اول این آموزش قبلا در یک لرن قرار گرفته بود که در این پست میتوانید آن را مطالعه کنید .

اما امروز به ادامه بررسی میپردازیم در ادامه همراه ما باشید …

بررسی اطلاعات سایت در الکسا

تا قسمت who visits your site در قسمت پیش بررسی شد و ادامه آن را در این پست بررسی میکنیم .

قسمت بعدی قسمت audience geography میباشد که محل بازدید کنندگان شما را نشان میدهد طبق تصویر بالا مشاهده میکنید یک نقشه موجود میباشد که به صورت تصویری بازدید کنندگان شما از کشور ها را نشان میدهد .

در سمت راست یک جدول موجود میباشد که در ستون اول کشور های بازدید کننده را نشان میدهد ستون دوم درصد بازدید کنندگان سایت شما از آن کشور را بیان میکند و ستون سوم رتبه شما در کشور مذکور را نشان میدهد .

به عنوان مثال تمامی بازدید کنندگان یک لرن از کشور ایران میباشد و رتبه کشوری آن 14961 میباشد .

بخش بعد مربوط به ورودی بازدیدکنندگان میباشد که با عنوان where do your site’s visitors come from قرار گرفته است که هم اکنون تک تک قسمت های آن را با هم بررسی میکنیم

همانطور که مشاهده میکنید قسمت اول آن مربوط به درصد ورودی سایت شما از بازدیدکنندگان میباشد . به عنوان مثال  4.8 درصد از بازدیدکنندگان یک لرن از موتور های جستجو وارد میشوند .

قسمت بعد مربوط به کلمات کلیدی جستجو شده در موتور جستجو میباشد که به طور رایگان 5 کلمه کلیدی که سایت شما از آن بازدید دریافت میکند قرار میگیرد برای مشاهده کلمات کلیدی بیشتر باید اکانت خود را ارتقا دهید .

بخش بعدی مربوط به سایت هایی است که بازدید کنندگان قبل از سایت شما آن را بازدید کرده اند یا به عبارتی سایت هایی که برای سایت شما بازدید فرستاده اند که ممکن است از طریق تبلیغات این بازدید صورت گرفته باشد .

و بخش بعدی با عنوان where do your site’s visitors go next  مربوط به سایت هایی است که بازدیدکنندگان بعد از سایت شما به آنان مراجعه کرده اند یا به عبارتی سایت هایی که شما برای آن ها بازدید فرستاده اید که کل این قسمت در حالت عادی قفل است و برای مشاهده باید اکانت خود را در الکسا ارتقا دهید .

در اینجا قسمت دوم بررسی اطلاعات به پایان رسید و باقی قسمت ها  در قسمت آینده معرفی خواهند شد .

امیدواریم از این قسمت نیز استفاده کافی را برده باشید …

سفارش تبلیغات

برچسب ها : ، ، ، ، ، ،