آموزش فتوشاپ

سلام بر شما دوستان و همکاران و کاربران گرامی سایت یک لرن .

تیم مدیریتی یک لرن تصمیم گرفته است که دوره آموزشی فتوشاپ را به صورت متنی و رایگان شروع کند و در اختیار شما عزیزان قرار دهد .

در این دوره آموزشی شما با ابزار های فتوشاپ ، افکت های یک لایه ، فیلتر ها و … آشنا خواهید شد و خواهید توانست واسه خودتون نمونه کار های زیبایی خلق کنید و دیگه نیازی به طراح واسه سفارشاتتون نخواهید داشت .

پس از پایان دوره آموزشی شما استفاده از ابزار ها و فیلتر ها و استایل دهی رو یاد خواهید گرفت ولی من چندین آموزش جانبی هم برای شما قرار خواهم داد تا طریقه استفاده از آموخته های خود را در خلق یک اثر ، یاد بگیرید .

خوب بریم سراغ اولین قسمت از سری آموزشی فتوشاپ

نرم افزار فتوشاپی که من از اون استفاده می کنم فتوشاپ CS 6 هست که به شما هم توصیه می کنم از این ورژن استفاده کنید چون برخی امکانات تو این نسخه افزوده شده که تو نسخه های قبلی این نرم افزار وجود ندارد .

اولین باری که فتوشاپ رو باز می کنید با همچنین محیطی روبرو خواهید شد :

آموزش فتوشاپ

خوب حالا به معرفی بخش های محیط برنامه می پردازیم :

1 – نوار منوی فتوشاپ

2 – نوار تنظیمات یک ابزار

3 – نوار ابزار های فتوشاپ

4 – پنل ها

انتخاب رنگ تم نرم افزار

تو فتوشاپ CS 6 امکان انتخاب رنگ تم فتوشاپ اضافه شده تا بتونید اون رو مطابق میل خودتون کنید . برای این کار از نوار منو به آدرس Edit > Preferences > Interface… بروید . در این پنجره در قسمت Color Theme می تونید رنگ محیط فتوشاپتون رو تغییر بدید :

آموزش فتوشاپ

انتخاب واحد سایز ها

اولین بار که فتوشاپ رو باز می کنید واحد ها بر حسب سانتی متر هستند . ممکنه شما واحد سانتی متر به دردتون نخوره پس مسلما باید قسمتی به نام انتخاب واحد تو فتوشاپ وجود داشته باشه . بله وجود داره به آدرس Edit > Preferences > Units & Rules بروید . کادر زیر باز می شود :

آموزش فتوشاپ

در قسمت Rulers می تونید واحد خط کش ها رو انتخاب کنید و در قسمت Type می تونید واحد اندازه ها در کل برنامه رو تعیین کنید .

تنظیمات پنل ها

خوب حالا تقریبا تنظیمات اولیه فتوشاپ رو انجام دادیم . الان می خوام یه کم در مورد پنل های فتوشاپ توضیح بدم .

پنل ها دو حالت دارند یکی باز هستند که توی اولین تصویر دیدید و یه حالت دیگه بسته هستند مثل تصویر زیر :

آموزش فتوشاپ

با کلیک بر روی آیکون های مشخص شده در تصویر می تونید گروه پنل ها رو باز کنید . ممکنه بگید این به چه دردی می خوره . خوب ممکنه در حال طراحی باشید و این پنل ها جلوی تصویرتون باشن یا باعث شلوغی شوند که در این صورت می تونید اونا رو ببندید .

این پنل ها رو می تونید حذف کنید یا اگه پنلی رو ندارید اون رو فعال کنید . مثلا تو تصویر بالا من پنل لایه ها ( Layers ) رو ندارم . برای فعال کردن یه پنل باید از نوار منو و گزینه Window استفاده کنید و پنل مورد نظرتون رو انتخاب کنید تا فعال بشه . مانند تصویر زیر :

آموزش فتوشاپ

خوب اولین قسمت از آموزش فتوشاپ به پایان رسید امیدوارم مورد استفادتون قرار گرفته باشه . تا آموزش بعدی شما رو به خدای بزرگ می سپارم ، خدانگهدار

سفارش تبلیغات

برچسب ها : ، ، ، ، ،